O tom jak (ne)jsem konzistentní

Tady na těch sítích, v nejrůznějších kurzech, návodech a ve všech poučkách pro cokoli na mě vždycky všude vyskakuje jedno a to samé – MUSÍŠ BÝT KONZISTENTNÍ.

No a teď tady na druhé straně su já, máma dvou a macecha dalších dvou, v manželství, kde oba podnikáme, v ženském těle, které prochází určitými cykly.. Někdo by si teď mohl říct – výmluvy, když něco chceš, tak za tím přece jdeš a hotovo!

Jenže já prostě nebudu chodit přes mrtvoly. Dřív jsem to dělala. Pracovala do hluboké noci, protože jsem nestihla práci přes den a pak byla druhej den naprosto nepoužitelná a protivná. Totálně vyčerpaná uklízela, protože přece se v pořádku cítím líp, ale pak jsem se vlastně cítila ještě hůř… můžu pokračovat, ale pointu asi chápeš. 

Jedno selhání pro mě dřív znamenalo konec světa, špatnou náladu, pocit nedostatečnosti – že jsem to prostě nezvládla. A chtěla jsem s tím hned seknout, protože když to nejde podle plánu, tak to přece nemá vůbec smysl..

Zjistila jsem, že pro mě, jako osobu a jako mámu prostě není možný držet se zuby nehty nějakýho zaručenýho a pravidelnýho postupu. Je to určitě jednodušší a když to fakt funguje, tak je to super, nicméně taky vnímám, že když se nezadaří držet krok s plánem (a to se s dětmi stane fakt strašně rychle), svět se prostě neboří. 

Učím se to přijímat a taky se učím opustit očekávání. Někdy to jde snáz, někdy hůř. Ale tím, že to vím, a že jsem nad tím fakt vědomě přemýšlela, se mi z toho “hůř” už dostává snáz a rychleji, protože jsem se přestala trýznit “neúspěchem”, ale připomínám si, že pokud to nejde teď, půjde to jindy anebo to prostě jít vůbec nemá.

Konkrétní čísla a rady jsou super pro představu, jak by to mohlo dobře fungovat (ale taky to není nikdy zárukou, protože žádní dva lidi nebo dva projekty nejsou stejné), ale mnohem důležitější je podle mě mít z toho celkově fajn pocit a dělat věci, který v tu chvíli cítím, že přirozeně jdou, v dobré energii a náladě.

A tak taky ve všem, co sdílím (a nechce se mi říkat radím, protože nechci radit, ale spíš inspirovat) chci ukazovat způsob, jak lze nad věcmi přemýšlet, ale vždy je potřeba si to převzít a uzpůsobit tak, aby to vyhovovalo a dávalo smysl Tobě. 

Takže za mě: spíš, než být konzistentní v přesném počtu opakování nebo konkrétním návodu, je super být konzistentní ve smyslu vytrvat v cestě za svým cílem. Nehroutit se z toho, že to nejede podle plánu “někoho jiného”, ale v pohodě pokračovat svým tempem. 

A pokud cítíš, že mateřství Ti totálně nabořilo zajeté pořádky a tak nějak se v tom plácáš bez dobrého pocitu a času na sebe, stáhni si mého průvodce 7 bodů pro pohodové fungování domácnosti.

Spokojená žena, máma dvou a maceška dalších dvou. Podporuje a inspiruje ženy k vědomému a radostnému životu a mateřství.

Knihomolka, labužnice a nadšená cestovatelka. Původní profesí architektka, které příchod dětí na svět převrátil život vzhůru nohama.

Autorka eBooků 7 bodů pro pohodové fungování domácnosti a Více času v mateřství pro každodenní život mámy a 7 bodů pro pohodové cestování s dětmi pro smysluplné cestování i s těmi nejmenšími.

Celý její příběh zde >>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.